Ekofarma Seeberg

Lamy - koně - ovce - kozy - kachny - husy - sady - louky - naučná stezka


Občanské sdružení Spolek Seeberg sdružuje místní chovatele, díky kterým se můžete na naučné stezce "Okolí hradu Seeberg" seznámit s těmito domácími zvířaty.

Aktuálně to jsou:
koně v počtu 26ks u celkem pěti chovatelů, ovce bílá 48ks, ovce kamerunská 29ks, lama alpaka 3ks, koza česká, bílá koza, česká hnědá koza, slepice burská, česká zlatá kropenka, husy labutí, kachna pižmová, prase vietnamské, kráva česká straka

Ovce kamerunská (Ovis aries)

Ovce kamerunská je srstnaté západoafrické zakrslé plemeno, které pochází z horských oblastí Kamerunu a sousedních států. Již před 9000 - 10000 lety sloužila lidem jako zdroj mléka, masa a kůže. Srstnaté znamená, že se během roku nemusí stříhat. Právě tohle je pozitivní motivace pro chovatele, kteří se rozhodují. Ovis aries byla první domestikovanou (zdomácnělou) ovcí.

Toto plemeno se vyskytuje ve dvou základních užitkových barevných typech: hnědé srnčí a černobílé. Berani jsou rohatí s charakteristickou hřívou, která napodzim ještě zhoustne a ovce (bahnice) jsou bezrohé. Ovce jsou odolné proti trypanosomě. Hnědé plemeno s černou barvou břicha a vnitřní částí končetin je menšího tělesného rámce a pevné konstituce. Hlava středně dlouhá, u beranů mírně klabonosá. Mateřské vlastnosti kamerunských ovcí jsou dobré. Jehňátko se hned po narození, jak je osušené, pokouší vstát a ihned hledá matčin struk.

Kamerunské ovce se dají velmi dobře a rychle ochočit, jsou z nich pak mazlové a jejich chov je velmi nenáročný. V poslední době přibývá chovatelů, kteří je chovají jen tak pro radost a na spásání zahrádek.

V případě zájmu o další informace nás kontaktujte: info@seeberg.cz

Registrace chovu - Alfa kód 53E7
Registrační číslo: CZ 41014875
Provozovna: Ostroh 53, obec Poustka
Katastrální území: 726605-Ostroh, Poustka

Zdůvodnění přechodu na ekologický způsob hospodaření: Soulad s krajinou, ochrana přírody, nepoužívání pesticidů.

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací o cookies..